Logo do druku

Ekologiczne przystanie jachtowe na Warmii i Mazurach

Wiadomości

 • Wybierasz się nad jezioro? Jakość wody sprawdzisz online!

  2018-06-11 11:31:56


  Choć na otwarcie olsztyńskich plaż jeszcze trochę poczekamy, to warto wiedzieć, że stan wody w poszczególnych jeziorach możemy sprawdzać za pomocą serwisu internetowego przygotowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

  Jak informują administratorzy strony, serwis kąpieliskowy to portal informacyjny o jakości wody w kąpieliskach, zawierający (oznakowany na mapie Polski) wykaz wszystkich wyznaczonych uchwałami rad gmin kąpielisk.  Oficjalny sezon kąpielowy w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września (w tych ramach czasowych sezony kąpielowe dla poszczególnych kąpielisk rozpoczynają się i kończą).

  Po wybraniu kąpieliska na mapie Polski, wyświetla się komunikat dotyczący trwania sezonu kąpielowego dla danego kąpieliska. W przypadku już aktywnych kąpielisk, to jest takich, których sezon kąpielowy już się rozpoczął będzie możliwy odczyt pełnej wersji raportu zawierającego m.in. dane o: jakości wody, infrastrukturze kąpieliska oraz kwestiach organizacyjnych związanych z funkcjonowanie kąpielisk.

  W przypadku kąpieliska jeszcze nieaktywnego pojawi się informacja dotycząca rozpoczęcia i zakończenia sezonu kąpielowego, a szczegółowy raport pojawi się po jego otwarciu.

  Terminy otwarcia i zamknięcia sezonu kąpielowego na bieżący sezon są uzupełniane przez administratorów serwisu najpóźniej do dnia 20 maja, czyli po oficjalnym zatwierdzeniu wykazu kąpielisk w uchwałach poszczególnych rad gmin.  Źródło: https://sk.gis.gov.pl

Wypożyczalnie

 

Komunikaty WOPR

więcej komunikatów >>>

"Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013"

Grafika - Studio proGRAF
Realizacja: 4hosting.pl