Logo do druku

Ekologiczne przystanie jachtowe na Warmii i Mazurach

Wiadomości

 • Obóz żeglarski po Mazurach 2018 z PuntoVitą!

  2018-01-10 10:52:00

  Możliwość poznania życia na otwartych wodach, zdobycie wielu przydatnych umiejętności i patentów, a także mnóstwo świetnie spędzonego czasu – wszystko to gwarantują obozy żeglarskie na mazurskich jeziorach, organizowane przez szkołę PuntoVita. Oferta kierowana jest zarówno do dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych oraz rodzin. Każdy może odkryć, czym jest żeglarstwo.  PuntoVita organizuje obozy rekreacyjne, w trakcie których można liczyć na mnóstwo atrakcji i okazji do poznania nowych okoliczności przyrody, a także wypady szkoleniowe – dzięki nim możemy zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczne umiejętności potrzebne podczas pracy na jachcie. Wszystko to może zostać zakończone specjalnym egzaminem patentowym. Będzie to więc pierwszy krok w naszej karierze żeglarza.

  Dlaczego warto wyjechać na obóz żeglarski?

  Najważniejszym powodem, dla którego warto zdecydować się na taką przygodę jest poziom przygotowania omawianych obozów. Szkoła żeglarstwa PuntoVita w sposób niezwykle staranny przygotowuje wszystkie rejsy – zarówno pod kątem merytorycznym, jak i wszelkiego rodzaju atrakcji, które czekają na uczestników. Wszystkie dzięki wykwalifikowanej załodze, doskonale sprawdzającej się podczas wydarzeń rekreacyjno-szkoleniowych.

  Obozy żeglarskie na Mazurach to także doskonała okazja ku temu, aby przeżyć przygodę zgoła inną od tych, z którymi mamy do czynienia podczas tradycyjnych wakacji w górach czy nad morzem. W żadnej chwili nie możemy mówić o nudzie. Na jachcie zawsze jest bowiem coś do zrobienia, wytłumaczenia czy pokazania. Oczywiście nie można zapomnieć również o wspaniałych okolicznościach przyrody, które możemy obserwować z zupełnie nowej perspektywy.

  Obozy żeglarskie bez ograniczeń wiekowych

  Warto również zwrócić uwagę na samą organizację obozów przez PuntoVitę. Szkoła w sposób skrupulatny przygotowuje ofertę dla wszystkich grup wiekowych. Organizowane są więc specjalne obozy dla dzieci, dla młodzieży, a także dla studentów. Grupy wiekowe nie mieszają się ze sobą, dzięki czemu możliwe jest przygotowanie specjalnie dopasowanego programu wycieczek.

  Oczywiście w ofercie szkoły znajdują się również rejsy i obozy dla dorosłych, a także dla rodzin – nic nie stoi więc na przeszkodzie ku temu, aby przeżyć wspaniałą przygodę ze swoimi najbliższymi. Podział na grupy wiekowe to jednak nie wszystko. Szkoła dba także o zróżnicowanie tematyczne. Możemy więc zapisać się na obozy wędrowne dla młodzieży, letnie obozy żeglarskie czy chociażby rekreacyjne rejsy wakacyjne. Wybór należy do nas.

  Mazurska kolonia dla dzieci, czyli jak zostać młodym żeglarzem?

  Szkoła PuntoVita pozwala odkryć żeglarskie pasje już od najmłodszych lat. Organizowane są specjalne kolonie dla dzieci, w trakcie których odkrywają one specyfikę życia na pod żaglami. Dla wielu osób może być to pierwszy krok w żeglarskiej przygodzie.

  Kolonie stanowią doskonałe połączenie zabawy z nauką. W ich trakcie dzieci poznają najważniejsze zasady związane z przebywaniem na łodzi i jej obsługą. Co ważne, w organizowanie kolonii zaangażowani zostają doświadczeniu żeglarze, którzy dbają nie tylko o przekazanie przydatnych informacji i umiejętności, ale również zachowanie bezpieczeństwa podczas rejsu.

  Obozy połączone z kursem na patent żeglarski!

  Organizowane obozy to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale również możliwość uzyskania patentu żeglarskiego. PuntoVita przygotowuje specjalne rejsy, w trakcie których uczestnicy poznają wiedzę teoretyczną, a także zdobywają mnóstwo przydatnych umiejętności, pozwalających odnaleźć się na jachcie. Wszystko dzięki doświadczonym żeglarzom, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą.

  Obozy żeglarskie z patentem kończą się oficjalnym egzaminem, w trakcie którego sprawdzane są zdobyte umiejętności. Ukończenie ich jest równoznaczne ze zdobycie patentu – najpierw żeglarza jachtowego, potem sternika morskiego, a na koniec kapitana jachtowego. Uprawniają one do sterowania określonymi jednostkami pływającymi. Dzięki szkole PuntoVita możemy więc rozpocząć swoją karierę żeglarską!  Foto: www.puntovita.pl

  Co zabrać na obóz?


  Skoro już zainteresowaliście się ofertą obozów żeglarskich, warto zastanowić się, co należy na taki wypad zabrać. Przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć się w dobrej jakości sztormiak, który uchroni nas przed wpływem wilgoci, wiatru i niskich temperatur. Nie możemy zapomnieć także o innych ciepłych rzeczach, takich jak bluzy czy polary.

  Obóz żeglarski 2018 z PuntoVitą  wymaga również zaopatrzenia się w porządną czapkę, okulary przeciwsłoneczne, kremy z dużych filtrem UV (obozy wakacyjne), wygodne obuwie oraz śpiwór. Wszystko to powinno zostać spakowane w wygodnej, poręcznej torbie. Dzięki takiemu wyposażeniu, każdy obóz okaże się wspaniałą przygodą.

  Źródło: www.puntovita.pl

Wypożyczalnie

 

Komunikaty WOPR

więcej komunikatów >>>

"Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013"

Grafika - Studio proGRAF
Realizacja: 4hosting.pl