Logo do druku

Ekologiczne przystanie jachtowe na Warmii i Mazurach

Wiadomości

 • Kursy i szkolenia żeglarskie na Mazurach 2018

  2018-01-10 10:44:00

  Zastanawialiście się kiedyś nad karierą żeglarską? A może po prostu chcecie zdobyć niezbędne umiejętności i uprawnienia, które pozwolą Wam zasiąść za sterami prawdziwego jachtu? Jeżeli na jedno z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco, powinniście zainteresować się ofertą szkoły żeglarstwa PuntoVita.  Organizuje ona bowiem kursy i szkolenia żeglarskie , w ramach których zdobyć można wiedzę teoretyczną, a także praktyczne umiejętności pozwalające odnaleźć się na różnego rodzaju jednostkach pływających. Wszystko to zakończyć się może specjalnym egzaminem, po zdaniu którego otrzymujemy specjalny patent żeglarski.

  Kurs dla przyszłych żeglarzy – od czego zacząć?


  Pierwszym krokiem w naszej żeglarskiej przygodzie powinien być wybór stosownego kursu, dzięki któremu poznamy wszelkie podstawy i kwestie najważniejsze. Może być to dwutygodniowy turnus szkoleniowy (organizowany jest on na Mazurach) lub specjalny obóz wędrowny, który testuje nasze zdolności w różnych warunkach.

  Po ukończeniu takich kursów żeglarskich, możemy zainteresować się egzaminem patentowym. Na początek będzie to Patent Żeglarza Jachtowego, który uprawnia do sterowania jachtem żaglowym z napędem mechanicznym lub bez po wodach śródlądowych. Kolejnym szczeblami kariery żeglarskiej są patenty jachtowego sternika morskiego oraz kapitana jachtowego.

  Kursy żeglarskie z PuntoVitą!


  Oferta szkoły żeglarstwa PuntoVita jest bardzo szeroka. Organizowane są zarówno kursy dla młodzieży, jak i dla dorosłych. Odbywają się one na Mazurach, dlatego oprócz zdobycia przydatnych umiejętności, mamy okazję poznać wspaniałe okoliczności przyrody.

  Co ważne, poszczególne rejsy są zróżnicowane także tematycznie. Możemy zdecydować się między innymi na kursy motorowodne, państwowe szkolenia żeglarskie czy chociażby kursy uczące radzenia sobie w warunkach ekstremalnych. Wszystko to pozwala lepiej przygotować się do kariery żeglarskiej.  Foto: www.puntovita

  Obozy z patentem żeglarskim


  Najważniejszą pozycję w ofercie szkoły stanowią jednak specjalne kursy na patent żeglarski. Realizowane są one na terenie niemal całych Mazur. W ich trakcie doświadczona kadra przekazuje nie tylko wiedzę teoretyczna, ale również mnóstwo przydatnych umiejętności praktycznych. Wszystko po to, aby w sposób odpowiedni przygotować nas na egzamin patentowy.

  Obozy z kursem na patent żeglarza jachtowego pozwalają uzyskać uprawnienia pozwalające na poruszanie się jednostkami jachtowymi po wodach śródlądowych bez ograniczeń. Będzie to pierwszy krok w karierze żeglarskiej – dzięki kolejnym patentom możemy wypłynąć na pełne morze! Jeżeli więc jesteście zainteresowani odkryciem wszelkich tajemnic życia pod żaglami, zapoznajcie się z pełną ofertą szkoły PuntoVita.

  Źródło: www.puntovita.pl

Wypożyczalnie

 

Komunikaty WOPR

więcej komunikatów >>>

"Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013"

Grafika - Studio proGRAF
Realizacja: 4hosting.pl