Logo do druku

Ekologiczne przystanie jachtowe na Warmii i Mazurach

Wiadomości

 • Regaty Hotel Anek Cup/Festiwal Żagli ISSA

  2017-06-29 13:54:00

   Regaty Hotel Anek Cup/Festiwal Zagli ISSA 2017 organizowane przez Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos” to trzecia eliminacja Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2017. Zawody odbędą się już 1 lipca 2017 roku i będą jedną z atrakcji hucznie obchodzonych Dni Mrągowa.

  Zawody zostaną rozegrane w dwóch klasyfikacjach ŻGP Mrągowa: jachtów otwarto pokładowych i kabinowych. Tradycyjnie planowane są 3 wyścigi krótkodystansowe oraz jeden długodystansowy na ożaglowaniu podstawowym. Pierwszy wyścig krótki będzie jednak dodatkowo traktowany jako wyścig familijny o nagrodę prezesa ISSA. Nagrodę otrzyma najliczniejsza rodzinna załoga, która wystartuje w wyścigu. W przypadku remisu o zwycięstwie decydować będzie pozycja na mecie. Na koniec rywalizacji zostanie rozegrany oddzielnie klasyfikowany wyścig długodystansowy Super OPEN, w którym dopuszcza się używania ożaglowania dodatkowego. Będzie to wyścig łączony wszystkich załóg i nie będzie zliczany do klasyfikacji ŻGP Mrągowa.

  Ostateczne zapisy do regat będą przyjmowane w restauracji Estrada Cafe & Bar od godziny 9.00. Wpisowe do zawodów wynosi tradycyjnie 35 zł od osoby dorosłej i 25 zł od dzieci i młodzieży szkolnej. Każdy startująca ekipa będzie musiała mieć wykupione OC jachtu lub sternika. Organizator zapewni w czasie przeznaczonym na zgłoszenia możliwość dokonania ubezpieczeń na czas regat. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00 przy mrągowskim amfiteatrze (od strony jeziora Czos). Dojazd możliwy jest przez ul. Jaszczurcza Góra, skręcając w kierunku Ekomariny lub przez mrągowski amfiteatr. Rozpoczęcie pierwszego wyścigu krótkodystansowego zaplanowane jest na godzinę 12.00, a wyścig długodystansowy powinien rozpocząć się ok. godziny 15. Zakończenie regat i after party odbędzie się od godziny 19.00 w Hotelu Anek.

  W regatach Hotel Anek Cup/Festiwal Zagli ISSA 2017 akwen wyścigów będzie się znajdować po północnej stronie jeziora. Zmagania będą widoczne z pomostów plaży Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa, plaży miejskiej i nabrzeża przy amfiteatrze. Do dyspozycji kibiców będą również czekały rowery wodne, łodzie i pontony, które będzie można wypożyczyć. Oprócz tego, firma Krasnobrodzka Racing udostępni swój tramwaj wodny, który będzie robił bezpłatne wycieczki po trasie regat (od 12.00 do 16.00). A jeżeli znajdą się śmiałkowie, którzy nie biorą udziału w regatach, a chcą aktywnie przeżyć dzień, zapraszamy na rowerowy rajd kibiców, który rozpocznie się o 11.30 przy amfiteatrze. W planach jest pokonanie około 28 km, a trasa przebiegać będzie wokół jeziora Czos i jeziora Kiersztanowskiego.

  Najbliższe regaty wyłonią także laureatów konkursu fotograficznego „Żagle w Mrągowie 2017”. Przypomnijmy, że w puli nagród było aż 1000 zł, a żeby wziąć udział w konkursie, wystarczyło zrobić tylko 20 zdjęć. Wszystkie zdjęcia wysłane do konkursu można obejrzeć na oficjalnej stronie na Facebooku regat: Regaty Czos.

  Program regat

  9.00 – 10.50 Zapisy do regat – biuro Cafe Estrada
  11.00 Uroczyste otwarcie regat – Cafe Estrada, w programie przywitanie, postawienie bandery, odprawa sterników
  11.30 Rowerowy rajd kibiców wokół jeziora Czos i  jeziora Kiersztanowskiego (ok. 28 km) , zakończenie w Cafe Estrada ok. 15.30
  11.55 Sygnał ostrzeżenia do pierwszego wyścigu
  19.00 After party: Hotel Anek
  20.00 Zakończenie regat, wręczenie pucharów i dyplomów – Hotel Anek
  20.30 Rozlosowanie nagród – Hotel Anek
  Od godziny 12 do 16.00 spod baru Cafe Estrada co pół godziny na trasę regat będzie wypływał tramwaj wodny

Wypożyczalnie

 

Komunikaty WOPR

więcej komunikatów >>>

"Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013"

Grafika - Studio proGRAF
Realizacja: 4hosting.pl