Logo do druku

Ekologiczne przystanie jachtowe na Warmii i Mazurach

Wiadomości

 • Premiera raportu „Polski rynek żeglarski” od Sailing.org.pl

  2016-05-24 10:06:00

    W dniu 16 maja miała miejsce premiera pierwszego kompleksowego raportu o polskim rynku żeglarskim. Ponad 120-stronowy dokument można nieodpłatnie pobrać na stronie http://sailing.org.pl/raport. Autorem raportu jest nowo powstający serwis Sailing.org.pl.  polskich żeglarzy – zarówno tych, którzy zajmują się żeglarstwem sportowo, jak i czysto rekreacyjnie. Wyczerpująco opisuje także ich postawy, zwyczaje i zachowania. Dokument jest ciekawą lekturą zarówno dla żeglarzy, ponieważ szczegółowo opisuje bliskie im realia, jak i marketerów, gdyż stanowi dokładną charakterystykę grupy docelowej, jaką są żeglujący przynajmniej raz na kilka lat Polacy (a jest ich łącznie ponad 4 miliony!).  Prezentuje on wyniki badania przeprowadzonego w 2015 roku. Głównym celem raportu jest szersza promocja tego sportu wśród Polaków.

            „Polskie żeglarstwo ma się bardzo dobrze. Gorzej natomiast wygląda rozpowszechnianie wiedzy o nim. Z badań wynika, że choć żeglarstwo jest popularne wśród Polaków, to wciąż jest ono za mało promowane.”  - mówi Wiesław Kaczmarek, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego, którego najnowszym projektem jest serwis Sailing.org.pl.  - „Jako prawdziwi pasjonaci żagli, wyciągnęliśmy wnioski z badań i poddaliśmy analizie rynek żeglarski. W konsekwencji tych działań powstaje platforma Sailing.org.pl, która jest nowatorską i kreatywną odpowiedzią na potrzeby polskich żeglarzy.”  –  dodaje prezes PZŻ.

          Serwis Sailing.org.pl ujrzy światło dzienne w czerwcu 2016 roku. Jest to projekt internetowy, w ramach którego polscy żeglarze znajdą przydatne informacje, porady i usługi związane z ich pasją. Prezentowane będą w sposób nowoczesny, przystępny, przemyślany i zawsze profesjonalny. Celem projektu jest popularyzacja żeglarstwa zarówno jako sposobu na aktywny wypoczynek, jak i na życie, a także promowanie najlepszych firm działające na polskim rynku żeglarskim.

  Źródło:http://sailing.org.pl

Wypożyczalnie

 

Komunikaty WOPR

więcej komunikatów >>>

"Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013"

Grafika - Studio proGRAF
Realizacja: 4hosting.pl