Logo do druku

Ekologiczne przystanie jachtowe na Warmii i Mazurach

Aktualności

 • Szkolenie płetwonurków

  2018-01-15 13:22:30

   Dnia 30.12.2017 r. odbyło się szkolenie z zakresu wydobywania zatopionych przedmiotów przez ratowników MOPR. W szkoleniu udział wzięli ratownicy zawodowi oraz ochotnicy, którzy w ciągły sposób podnoszą swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego jak i płetwonurkowania.
   
  Uczestnicy szkolenia zostali zapoznani z bezpieczeństwem podczas wykonywania drobnych prac podwodnych. Konfiguracja sprzętu nurkowego, łączność podwodna, sygnały linowe, zabezpieczenie ratownicze na lądzie oraz pierwsza pomoc to główne tematy poruszane podczas wykładów.
   
  Kolejnym etapem szkolenia była praktyka. Ratownicy zostali przydzieleni do odpowiednich grup. Grupa zadaniowa musiała wykonać zadaną pracę podwodną – wydobycie 4 metrowego żelaznego teownika, 50 kg betonowego obciążnika itp. Druga grupa ratownicza znajdowała się na brzegu w sprzęcie nurkowym i czuwała nad bezpieczeństwem wykonywanych zadań pod wodą. Zostały również przećwiczone elementy ratownicze podczas których należało wydobyć płetwonurka na łódź ratowniczą i udzielić mu pierwszej pomocy.
   
  Szkolenie zostało sfinansowane ze środków powiatu giżyckiego.

  Źródło:www.mopr.com.pl
Wypożyczalnie

 

Komunikaty WOPR

więcej komunikatów >>>

"Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013"

Grafika - Studio proGRAF
Realizacja: 4hosting.pl