Logo do druku

Ekologiczne przystanie jachtowe na Warmii i Mazurach

Aktualności

 • Nagroda Przyjaznego Brzegu znów trafiła nad Jeziorak

  2017-04-03 11:24:00

   Tym razem przyznano ją Miastu Iława za doskonałą ofertę dla turystów wodniaków oraz działania inwestycyjne i promocyjne nad brzegami Jezioraka.
  Dzięki tym skoordynowanym działaniom odmienia się oblicze miasta odwracającego się frontem do wody i wspierającego powstawanie nowoczesnej infrastruktury dla wodniaków – czytamy w uzasadnieniu.

  W tym roku, 30 stycznia 2017 r. już po raz trzynasty odbyło się posiedzenie Jury Konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu. Organizatorem konkursu jest PTTK przy wsparciu Polskiego Związku Żeglarskiego oraz współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Krajowym Zarządem Gospodarki Wodnej oraz Polską Organizacją Turystyczną. Wyróżnienie odebrał podczas Targów Sportów Wodnych i Rekreacji Wiatr i Woda Burmistrz Iławy Adam Żyliński.

  Jest to efekt dorobku kilku pokoleń zapaleńców żeglarstwa w połączeniu z dobrą współpracą kolejnych garniturów rządzących - komentuje Żyliński.- Nie można budować przyszłości rozwojowej 30-paro tysięcznego miasta jedynie w oparciu o żeglowanie i szeroko pojętą turystykę. Jest to jednak dobrze rozwinięta gałąź gospodarki lokalnej, której nie można pominąć.

  Oprócz nagrody dla Iławy nad Jeziorak w tym roku trafiły także: I miejsca dla Yacht Hornet w kategorii jacht żaglowy duży - Hornet Exclusive 3 oraz I miejsce w konkursie Pantaenius Jacht Foto dla Marka Karbowskiego trenera SSW MOS Iława za zdjęcie "Przemek w akcji"

  Głównym celem przyznawanej nagrody jest promowanie atrakcji związanych z wodą i turystyką w Polsce oraz wyróżnienie tych miejscowości, które są najbardziej aktywne na tym polu. Od samego początku konkurs o Nagrodę Przyjaznego Brzegu za honorowego patrona ma Ministra Sportu i Turystyki, który przyznaje także swoją nagrodę Grand Prix.

  Od wielu lat jesteśmy świadkami dynamicznego rozwoju infrastruktury wodniackiej i coraz wyższych standardów obiektów turystycznych. Fakt ten nie ułatwia jurorom wyboru najlepszych gmin, organizacji, firm, czy osób prywatnych. Nagroda Przyjaznego Brzegu oprócz infrastruktury wyróżnia także działania o charakterze historycznym i kulturalnym lokalnych ojczyzn. Co roku można zaobserwować coraz wyższy poziom „rywalizacji”. Dotychczas nad Jeziorak trafiły już trzy nagrody. W 2008 roku otrzymało ją P.H.G.T. "Pod Omegą" – za rozbudowę bazy i oferty ośrodka PTTK "Pod Omegą" w Iławie. W 2010 roku Grand Prix - Nagroda Ministra Sportu i Turystyki powędrowała do Związku Gmin „Jeziorak” za systemowe podejście do spraw turystyki i ekologii. W roku 2013 Miasto Zalewo zostało wyróżnione za zaangażowanie miasta w rozbudowę szlaku wodnego Jezioraka i budowę nowoczesnej mariny.

  Otrzymanie tej nagrody wiąże się z promocją miasta w świecie żeglarskim w publikacjach ukazanych drukiem oraz na tematycznych portalach internetowych. O ofercie turystycznej Iławy i okolic można było się także dowiedzieć z folderów informacyjnych, które dzięki uprzejmości: Yacht Hornet, Centrum Turystyki Wodnej PTTK i Pucharu Polski Jachtów Kabinowych rozpowszechniane były na ich stoiskach.

  Źródło:www.ilawa.pl

Wypożyczalnie

 

Komunikaty WOPR

więcej komunikatów >>>

"Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013"

Grafika - Studio proGRAF
Realizacja: 4hosting.pl