Logo do druku

Ekologiczne przystanie jachtowe na Warmii i Mazurach

Aktualności

 • Podsumowanie zabezpieczenia szlaku Wielkich Jezior Mazurskich 2016

  2016-12-08 12:59:00

    25 listopada podsumowaliśmy zabezpieczenie szlaku Wielkich Jezior Mazurskich 2016. Uroczystość odbyła się w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Guzianka” w Rucianym-Nidzie.

         Wydarzenie, na którym gromadzą się ratownicy ze wszystkich stacji ratowniczych jest jedną z niewielu okazji, kiedy możemy się spotkać w tak licznym gronie po pracowitym sezonie. Poza pracownikami, ochotnikami i działaczami, zaproszonych zostało wielu gości specjalnych. Wśród nich znaleźli się: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Wioletta Śląska-Zyśk, Starosta giżycki Wacław Strażewicz, Burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz, Burmistrz Rucianego-Nidy Ryszard Feliński, Dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej Tadeusz Zdanowicz. Nie zabrakło przedstawicieli WOPR a także Policji i Straży Pożarnej.


          Tradycją stało się, że konferencję prowadzili prezes Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Zbigniew Kurowicki oraz dyrektor Jarosław Sroka. Podczas bardzo ciekawej prezentacji przedstawili pracę minionego sezonu.

  Podsumowując rok 2016 w liczbach, przedstawia się on następująco:
            509 - liczba interwencji
            123 - liczba interwencji technicznych
            853 - liczba poszkodowanych
            98 - liczba hospitalizowanych
            47 - liczba wywróconych jednostek
            127 - liczba zabezpieczonych regat i imprez na wodzie
            77 - ilość profilaktycznych zajęć na tematy "Pierwsza Pomoc" i "Bezpieczne zachowanie  się nad wodą i na lodzie" podczas których słuchaczami było 4695 osób.
        
  Łącznie w 2016 roku MOPR ruszał do akcji 509 razy. Udzielono pomocy 853 osobom, a do szpitala trafiło 98 osób.

  Po podsumowaniu przystąpiono do wręczania wyróżnień i podziękowań za współpracę.

  Pierwszych do odznaczenia wywołano trzech ratowników, kórzy zostali nominowani przez swoich kierowników stacji do otrzymania tzw. "blachy". Po akceptacji wniosków przez kapitułę odznaczono:

  -   Marka Banaszkiewicza nr "42"
  -   Marka Klimaszewskiego nr "43"
  -   Macieja Żardzina nr "44"

  Odznaczenie ratownika "blachą" jest wyróżnieniem za wieloletnią pracę na rzecz bezpieczeństwa nad wodą i jest potwierdzeniem zdobytego doświadczenia i uprawnień niezbędnych do pracy w zawodzie Ratownika.

  W tym roku wręczone zostały również inne specjalne wyróżnienia dla starszyzny, która obchodziła jubileusz otrzymania uprawnień Ratownika Wodnego, a byli to:

  -   Wiceprezes MOPR Roman Biszko - 40-lecie
  -   Andrzej Pikciun - 40-lecie
  -   Tomasz Karnia - 20-lecie

  Na szczególne wyróżnienie zasłużyli najmłodsi członkowie naszej organizacji, którzy w tym roku wdrożyli się w życie ratownicze na wszystkich stacjach ratowniczych. Młodzi ratownicy – jeszcze uczniowie – zostali docenieni za swój wysiłek w społecznym pełnieniu funkcji. Dziewczęta i chłopcy odbierali upominki z rąk prezesa Zbigniewa Kurowickiego i kierowników stacji.

  Źródło:www.mopr.com.pl
  Foto:www.mopr.com.pl

Wypożyczalnie

 

Komunikaty WOPR

więcej komunikatów >>>

"Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013"

Grafika - Studio proGRAF
Realizacja: 4hosting.pl