Logo do druku

Ekologiczne przystanie jachtowe na Warmii i Mazurach

Aktualności

 • Aktywny tydzień z 'Płetwalami'

  2016-11-24 12:53:00

         W minionym tygodniu klub płetwonurków "Płetwal" z dużym zaangażowaniem działał w kierunku aktywizacji nurkowania w okresie jesiennym.

  Pierwszym wydarzeniem (31-go października) w tym kierunku była IV Mazurska Mila Nocą, która polegała na przepłynięciu (pod wodą rzecz jasna) kanałem Łuczańskim w kierunku Kisajna blisko 1900 metrów.
  Wydawać by się mogło, że to nie jest dużo lecz płynąc pod prąd w siedmiostopniowej wodzie nie dla jednego stanowiło wyzwanie. Charakterystycznym elementem tego wydarzenia były własnoręcznie wykonane dynie które służyły jako boje sygnalizacyjne płynących płetwonurków. W nurkowym "maratonie" wzięło udział trzynastu uczestników.
   
            Kolejną okazją do wspólnego zanurzenia był ogólnoświatowy projekt nurkowania nocnego "Divers Night". W sobotę 5-go listopada z zegarkiem w ręku o 20:16 nurkowie w parach i trójkach zanurzyli się przy plaży miejskiej w Giżycku.
  W zeszłym roku w wydarzeniu uczestniczyło 1734 uczestników zarejestrowanych na całym świecie. W Giżyckiej edycji "Divers Night" uczestniczyło 17 płetwonurków.

          Na obydwu wydarzeniach uczestniczyliśmy zarówno jako zabezpieczenie i płetwonurkowie. Po każdej imprezie uczestnicy dostali pamiątkowe koszulki.  Więcej zdjęć w galerii.  Źródło:www.mopr.com.pl

Wypożyczalnie

 

Komunikaty WOPR

więcej komunikatów >>>

"Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013"

Grafika - Studio proGRAF
Realizacja: 4hosting.pl