Logo do druku

Ekologiczne przystanie jachtowe na Warmii i Mazurach

Aktualności

 • XIII Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych IV Edycja 30 września – 2 października 2016 r.

  2016-11-22 13:23:00

  Rozegraliśmy ostatnią edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych.
  Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych we współpracy z Mazurską Szkołą Żeglarstwa. Impreza była dofinansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wystartowało 18 załóg na sasankach. W piątek był wiatr i przeprowadziliśmy wszystkie zaplanowane treningi.

  Ostatnie prognozy pogody na sobotę nie były dobre. Miało być słonecznie, ale był zapowiadany  słaby wiatr około 1 - 2 B do południa, a po południu siła wiatru miała trochę wzrosnąć.  W tej sytuacji wyścigi rozpoczęliśmy bezpośrednio po śniadaniu i do  obiadu rozegraliśmy trzy. Wszystkie wygrał faworyt Andrzej Bury. Drugi był Grzegorz Włochowicz z dorobkiem 8 punktów. Niestety po obiedzie siła wiatru nie wzrosła, a wręcz przeciwnie – wiatru nie było. Tuż po tym jak załogi wyszły na wodę wiatr ucichł zupełnie i rozpoczęło się czekanie. Po bezskutecznym godzinnym oczekiwaniu Komisja Sędziowska odwołała wyścigi i jachty zostały zholowane do portu. Czekaliśmy do wieczora ale wiatru nie było.

  W niedzielę ponownie był wiatr około 2 B i dzięki temu rozegraliśmy kolejne trzy wyścigi. Bury był nadal w znakomitej formie. Wygrał z dużą przewagą czwarty wyścig. W piątym „został wywieziony” i popełnił falstart, musiał powrócić na linię startu i rozpoczął pogoń za czołówką. Wyprzedził wiele załóg i zajął 6 miejsce. W szóstym wyścigu ponownie nie dał szans rywalom i zwyciężył.  

  Zwycięzcy otrzymali dyplomy i puchary. Wszyscy zawodnicy otrzymali w drodze losowania nagrody w postaci sprzętu turystycznego i książek o tematyce żeglarskiej. Po podliczeniu wyników wszystkich czterech edycji okazało się, że załoga Burego była zdecydowanie najlepsza. Bury otrzymał okazały puchar. Nagrody wręczał Jan Gotto - Prezes Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych. Zaprosiliśmy zawodników na XIV Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych w przyszłym roku.

  Wyniki:

  1. Andrzej Bury, Bożena Bień, Marian Zakowicz ( 5 pkt.)

  2. Grzegorz WŁochowicz, Jaromir Szczepański, Sławomir Michalski ( 14 pkt.)

  3. Janusz Wilczyński, Agnieszka Jabłońska, Tadeusz Śmigielski ( 16 pkt.)

  4. Wojciech Klim, Bogdan Maślany, Krzysztof Janik ( 22 pkt.)

  5. Jarosław Zastawki, Stanisław Jurgielewicz ( 26 pkt.)

  6. Mirosław Piotrowski, Marzena Kundera, Roman Drobniak ( 27 pkt.)

  7. Jacek Niżygorocki, Agata Grzybowska, Łukasz Kalinowski ( 31 pkt.)

  Źródło:www.sail-mazury.pl

Wypożyczalnie

 

Komunikaty WOPR

więcej komunikatów >>>

"Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013"

Grafika - Studio proGRAF
Realizacja: 4hosting.pl